Wystawa polskiej radiotechniki

6

Stare polskie gramofony, magnetofony i radioodbiorniki – wszystko to będzie można obejrzeć już wkrótce w Ośrodku Kultury.

1 maja w sali Ośrodka Kultury i Rekreacji odbędzie się otwarcie Wystawy Polskiej Radiotechniki. Zaprezentowanych zostanie ponad sto eksponatów z kolekcji Bartłomieja Huziuka – mieszkańca Paczkowa, znawcy i entuzjasty dawnej elektroniki.

Eksponaty pochodzą z lat 1940-1990. Część z nich została podarowana przez mieszkańców Paczkowa i okolic. Są to głownie gramofony, magnetofony, wzmacniacze, radioodbiorniki, słuchawki, mikrofony. „Najmłodsze” prezentowane urządzenie to kolumny produkowane jeszcze nie tak dawno w Paczkowie.

Jedną z atrakcji podczas otwarcia wystawy będzie możliwość nie tylko obejrzenia, ale także wysłuchania brzmienia jednego z eksponatów – szafy grającej. Organizatorzy zapewniają, że wystawa pozwoli zwiedzającym odbyć sentymentalną i niezapomnianą podróż w czasie.

Wystawie towarzyszyć będzie ekspozycja plakatów z lat 1950-1980, a całość uzupełni koncert zespołu Neon oraz zabawa taneczna. Wstęp wolny.

wystawa polskiej radiotechniki

6 KOMENTARZE

  1. Technikę też wymyślił papież, no dzisiaj przeglądłam się w lustrze i nie jestem podobna do papieża, ,a może badania krzyżowe , zastąpic badaniamii genetycznymi będzie taniej i szybciej się oczyścimy .

Leave a Reply