Startuje TEREPACZKÓW

2
Alicja Czajkowska, foto: materiały organizatora

Już dziś początek tegorocznej odsłony TEREPACZKOWA.

 

[ads1]

 

W Muzeum Gazownictwa rozpoczyna się dziś (piątek 24 lutego) XXII edycja Ogólnopolskich Prezentacji Muzycznych TerePaczków. Wydarzenie otworzy o godz. 19.00 koncert Przyjaciele TERE. Na scenie wystąpią Barbara Pachura, Jacek Sołtysiak, Leszek Kopeć, Wiekowe Baszty oraz gościnnie KLUB 50.

W sobotę już od rana w auli Zespołu Szkół odbywać się będą z kolei przesłuchania solistów i zespołów biorących udział w części konkursowej. Towarzyszyć im będą warsztaty muzyczne, które poprowadzi Leszek Kopeć. Podczas przesłuchań prezentowane będą utwory wywodzące się z festiwali turystycznych, studenckich, poezji śpiewanej, piosenki aktorskiej itp. Wykonawcy będą mogli zaprezentować również utwory autorskie. Jury będzie oceniać prezentowane utwory pod względem muzycznym (aranżacja, interpretacja), literackim oraz pod kątem ich szerokiej popularyzacji. Festiwal konkursowy rozpocznie się o godz. 16:00 i potrwa do 18:00. Zwieńczeniem festiwalowego dnia będzie nocny koncert  zespołu Czerwony Tulipan o godz. 20:00.

W niedzielę o godz. 17:00, w ostatnim dniu Festiwalu odbędzie się recital Alicji Czajkowskiej, a całość zamknie koncert zespołu „U STUDNI”.

 

2 KOMENTARZE

Leave a Reply