Stań kiedy zawyją syreny!

1
Przed nami kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Foto: IPN

1 sierpnia mija 73. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Gdy zawyją syreny, minutą ciszy oddajmy hołd bohaterom, którzy walczyli o Naszą Wolność!

 

[ads1]

 

We wtorek 1 sierpnia o godzinie 17:00 na około minutę uruchomione zostaną syreny alarmowe. Uczcimy w ten sposób 73. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego – największego zrywu powstańczego okupowanej Europy. Już tradycyjnie, na pamiątkę wydarzeń z 1944 r. dźwięk syren zabrzmi w całej Polsce.

Minutą ciszy oddajmy hołd bohaterom – gdziekolwiek będziemy, zatrzymajmy się na moment, oderwijmy od pracy i uczcijmy pamięć żołnierzy Podziemia poległych w walce o Wolną Polskę.

[box type=”info” ]Powstanie Warszawskie, wybuchło 1 sierpnia 1944 roku. Początkowo zakładano, że walki w stolicy będą trwały kilka dni, tj. do nadejścia Armii Czerwonej, ale przed 8 sierpnia Stalin, ignorując apele m.in. premiera rządu RP, wydał rozkaz o wstrzymaniu działań w rejonie Warszawy. Przesądziło to o klęsce powstania, które w rezultacie nie osiągnęło celów wojskowych, ani politycznych, ale dla kolejnych pokoleń Polaków stało się symbolem męstwa i determinacji w walce o niepodległość. Trwający 63 dni heroiczny zryw wyzwoleńczy pokazał światu, że Naród Polski nigdy nie utracił ducha walki i pragnął odzyskać Wolność za wszelką cenę.[/box]

1 KOMENTARZ

Leave a Reply