200 kg nakrętek w 3 tygodnie!

0

200 kg nakrętek zebrane przez KREWmaNIAKÓWStowarzyszenie KREWmaNIACY od początku trwania akcji „NAKRĘTKA”, czyli w ciągu ok. trzech tygodni zebrało już 200 kg cennego plastiku. Zgromadzone z jego sprzedaży środki zostaną przeznaczone na budowę nowej siedziby jednej z wrocławkich klinik. Szczegóły w rozwinięciu.

200 kg nakrętek zebrane przez KREWmaNIAKÓWStowarzyszenie KREWmaNIACY od początku trwania akcji “NAKRĘTKA”, czyli w ciągu ok. trzech tygodni zebrało już 200 kg cennego plastiku. Zgromadzone z jego sprzedaży środki zostaną przeznaczone na budowę nowej siedziby jednej z wrocławskich klinik. 

Pierwsza tura nakrętek, została przewiedziona do Wrocławia bezpłatnie, dzięki uprzejmości firmy “SZYMAX” – Usługi tapicerskie z Kamienicy. W imieniu organizatorów serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się na wsparcie akcji i zachęcamy do dalszego zbierania plastikowych nakrętek.  

Akcja „Nakrętka” to charytatywna inicjatywa wrocławskiej Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”, która polega na zbieraniu wszelkiego rodzaju plastikowych nakrętek. W ramach akcji w gminach Paczków i Złoty Stok wystawiono w sklepach, szkołach i przedszkolach specjalne pojemniki, do których mieszkańcy mogą wrzucać nakrętki. To, co uda się zebrać jest sprzedawane (1 kg = 1 zł), a zgromadzone środki przeznaczane na budowę nowej siedziby Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii Dziecięcej „Przylądek Nadziei” we Wrocławiu. 

Każdy z nas może się zaangażować w akcję KREWmaNIAKÓW. Wystarczy zbierać plastikowe nakrętki po artykułach spożywczych np. napojach, kawie, artykułach chemicznych takich jak środki czyszczące, kosmetyki, etc. i zanieść je do jednego z punktów, których listę można znaleźć poniżej.

Patronem medialnym przedsięwzięcia jest Paczkow24.pl. Więcej informacji na temat akcji “NAKRĘTKA” można znaleźć na stronie www.naratunek.org i www.krewmaniacy.pl

 

Lista punktów odbioru nakrętek:

Szkoły i Przedszkola:
1. Przedszkole Publiczne Nr 1 w Paczkowie, ul. Zawadzkiego 10
2. Niepubliczne Gimnazjum Stowarzyszeniowe w Paczkowie, ul. Kościelna 22
3. Szkoła Podstawowa w Złotym Stoku, ul. Chemików
4. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. Bohaterów Westerplatte w Paczkowie
5. Publiczna Szkoła Podstawowa w Kamienicy im. Marii Konopnickiej
6. Przedszkole Publiczne nr 3 w Paczkowie, ul. Młyńska
7. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II ul. 1- go mają
8. Przedszkole Publiczne w Pomianowie Dolnym
9. Publiczne Przedszkole w Wilamowej
Instytucje:
1. Urząd Miasta i Gminy Paczków
2. Wiejski Dom Ludowy w Kozielnie
Sklepy:
1. Mix Electronics S.A. Salon Firmowy Paczków, Rynek 34
2. Sklep “JANTAR” Paczków, Piastowska 1
3. Biedronka Paczków, ul. Sienkiewicza
4. Sklep EKO Złoty Stok, Plac Kościelny 11/4
5. Sklep Wielobranżowy Dorota Siwak, Kamienica 94
6. Sklep Spożywczy EWELINA, Pomianów Dolny
Koordynatorzy akcji:
woj. opolskie : Agata Wilgos tel:796 869 656
woj. dolnośląskie: Agnieszka Szwarc tel: 515 829 038
{loadposition adsense1}

Leave a Reply