Francuskie komedie w plenerze

0
Babcia Gandzia, fragment plakatu

Ośrodek Kultury zaprasza na sobotni seans kinowy pod gołym niebem.

Po raz kolejny Ośrodek Kultury i Rekreacji w Paczkowie zaprasza widzów na filmowe projekcje w plenerze. Już jutro (sobota, 22 sierpnia) na placu przy Ośrodku Kultury można będzie obejrzeć dwie produkcje pełnometrażowe.

Pierwsza z nich to francuska komedia obyczajowa opowiadająca o perypetiach rodziny, w której cztery córki zakochują się w przedstawicielach czterech różnych kultur i religii: Żydzie, Arabie, Chińczyku i wesołym chłopaku z serca Czarnej Afryki.

Drugi film to, również francuska, komedia kryminalna opowiadająca o przygodach zgorzkniałej i pokłóconej z całym światem staruszki, w której ręce trafia nieoczekiwanie paczka z… haszyszem, na którym kobieta postanawia zarobić.

Start jutrzejszego „Kina pod chmurką” o godz. 21.00. Organizatorzy polecają, by na seans zabrać ze sobą koc i środki na komary.

za jakie grzechyZa jakie grzechy, dobry Boże?

Konserwatywni rodzice czterech pięknych córek na wydaniu mają jedno marzenie: żeby dobrze wyszły za mąż. Ale co zrobić, gdy czterech zakochanych mężczyzn to Żyd, Arab, Chińczyk i wesoły chłopak z serca Czarnej Afryki? Każdy z nich pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia, religię. Jak nie zwariować, próbując wszystkich pogodzić ze sobą? Czy to wszystko może skończyć się na ślubnym kobiercu, czy raczej wywoła totalną wojnę domową?

Francja, 2014, komedia obyczajowa, reżyseria: Philippe de Chauveron

babcia gandziaBabcia Gandzia

Paulette od śmierci męża mieszka samotnie na przedmieściach Paryża. Cukiernię, którą dawniej prowadziła, przerobiono na japońską restaurację, a ona sama nie jest w stanie utrzymać się z głodowej emerytury. Dopiero perspektywa utraty mieszkania zmienia jej nastawienie do otoczenia. W czasie policyjnego pościgu diler wyrzuca dużą paczkę haszyszu, która ląduje wprost w rękach Paulette. Staruszka bierze byka za rogi – postanawia skorzystać z możliwości nieoczekiwanego zarobku. Pomagają jej w tym trzy postrzelone koleżanki, razem tworzące wręcz montypytonowski gang starszych pań. Tak jak klienci ciastkami, Paulette rozkoszuje się swoim nowym życiem, w którym „zarabia pieniądze i spotyka świetnych ludzi”.

Francja, 2013, komedia, reżyseria: Jérôme Enrico

 

Leave a Reply