Patryk Jaki z najlepszym wynikiem w gminie. Na kogo głosowaliśmy?

0
Foto: Artur Andrzej - Own work. Licensed under CC BY-SA 4.0 via Wikimedia Commons.

Kandydat PiS zdobył największe poparcie mieszkańców gminy Paczków. Zobacz na kogo jeszcze głosowali paczkowianie.

Znamy już wyniki wyborów parlamentarnych – zarówno w kraju, województwie, jak i na terenie gminy Paczków. Jak jednak rozkładały się głosy na poszczególnych kandydatów?

W wyborach do Sejmu RP na terenie województwa absolutnie najlepszy wynik uzyskał Patryk Jaki startujący z trzeciego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości. Obecny poseł uzyskał 29 923 głosy deklasując m.in. Sławomira Kłosowskiego, lidera PiS na Opolszczyźnie, którego poparło 12 tys. wyborców mniej. Drugi pod względem liczby głosów rezultat w opolskim uzyskał Leszek Korzeniowski z PO (20 084), a trzeci Janusz Sanocki z komitetu „KUKIZ’15” (15 705).

A na kogo swoje głosy oddawali paczkowianie? Na pierwszym miejscu bez niespodzianek – podobnie jak w całym regionie, najlepszy wynik na terenie Gminy Paczków uzyskał Patryk Jaki. Na kandydata PiS oddało swój głos 443 wyborców.

Tuż za nim uplasował się Janusz Sanocki. Na znanego nyskiego polityka i redaktora naczelnego „Nowin Nyskich” startującego z „jedynki” na liście „KUKIZ’15” zagłosowało 435 mieszkańców Gminy.

Trzeci pod względem liczby otrzymanych głosów okazał się obecny poseł Rajmund Miller z Platformy Obywatelskiej (321 głosy).

Dalej uplasowali się Sławomir Kłosowski z PiS (257), Jerzy Żyżyński z PiS (221), Leszek Korzeniowski z PO (198), Piotr Woźniak ze Zjednoczonej Lewicy (173), Norbert Krajczy z PSL (148), Antonii Duda z PiS (138) oraz Jacek Chwalenia z PiS (118). Pozostali kandydaci otrzymali mniej niż 100 głosów.

W wyborach do Senatu najlepszy wynik na Opolszczyźnie uzyskał Jerzy Czerwiński z PiS, na którego zagłosowało 41 623 wyborców. Czerwiński zwyciężył również w Gminie Paczków. Na kandydata Prawa i Sprawiedliwości oddało swój głos 1424 paczkowian. Dalej znaleźli się Andrzej Pyziak, – „KUKIZ’15” (1153), Ryszard Knosala – PO (972), Zdzisław Sarnicki – Nowoczesna (411), Andrzej Butra, – PSL (324), Hubert Kołodziej – Mniejszość Niemiecka (74).

Leave a Reply