Dziś początek Dni Paczkowa. Sprawdź program

0
By Silar - Own work, CC BY-SA 4.0, Link

W sobotę startuje kolejna odsłona święta miasta. Obchody otworzy koncert zespołu Saxophonic i Gala Disco Polo. 

Dziś początek tegorocznych Dni Paczkowa. Dwudniowe święto miasta i sobotnie koncerty na scenie w Rynku otworzy występ zespołu Saxophonic o godz. 16.00. Głównym punktem pierwszego dnia imprezy ma być Gala Disco Polo, która rozpocznie się koncertem zespołu Selfie. Po nim zaprezentują się kolejno Maraquja, Baflo i Coolers. Na koniec zaplanowano zabawę taneczną z DJ-em.

Oprócz występów scenicznych organizatorzy przewidzieli także serię imprez towarzyszących. Na godz. 10.00 zaplanowano „Budowę Grodu Paczków” z firmą Jarpak – producentem opakowań z tektury. O godz. 15.00 zostaną z kolei ogłoszone wyniki III Otwartego Konkursu na Limeryk o Paczkowie „Paczkowska Kawka”, a dwie godziny później odbędzie się interaktywny spektakl „Z Kawką w tle”. W godz. 10.00-17.00 będzie można ponadto wziąć udział w spotkaniu z katem w Domu Kata.

W niedzielę świętowanie otworzą XX Regionalne Spotkania Zespołów Artystycznych Ochotniczych Straży Pożarnych oraz występ Zespołu Tańca Artystycznego MINIATURY z Krynicy Zdroju. Imprezie towarzyszyć będą pokazy sikawek konnych oraz „Bieg na wieżę ratuszową” o godz. 11.00. Na godz. 19.00 zaplanowano z kolei występ Wojtka Bałwako – uczestnika „Bitwy na głosy”. Gwiazdą wieczoru będzie zespół „Elektryczne gitary”. Koncert grupy Kuby Sienkiewicza rozpocznie się o godz. 22.00.

Leave a Reply