Kolejny rekord Szlachetnej Paczki

0

36 obdarowanych rodzin i pomoc o łącznej wartości ponad 70 tys. zł – tak w dużym skrócie można podsumować tegoroczny finał Szlachetnej Paczki w Paczkowie.

Przez miesiąc czternastu ochotników z paczkowskiego rejonu Szlachetnej Paczki odwiedzało rodziny znajdujące się w potrzebie i poznawało ich sytuację. Na tej podstawie stworzone zostały opisy, które trafiły do internetowej bazy. Tam darczyńcy wybierali rodziny, dla których przygotowywali pomoc.

Efekty pracy wolontariuszy i odzew ze strony ludzi dobrej woli po raz kolejny okazały się imponujące i trzeci raz z rzędu udało się uzyskać jeszcze lepsze efekty niż w roku ubiegłym. Wartość zorganizowanej w 2012 r. pomocy przekroczyła 32 tys. zł. Rok temu wartość paczek została niemal podwojona i osiągnęła 60 tys. zł. Tegoroczna edycja Szlachetnej Paczki zakończyła się kolejnym rekordem. Do 36 rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji trafiła pomoc o łącznej wartości ok. 70 tys. zł. Łatwo policzyć, że paczki warte były średnio ok. 1900 zł!

Organizatorzy akcji w imieniu własnym oraz obdarowanych składają serdeczne podziękowania wszystkim darczyńcom oraz osobom i instytucjom wspomagającym. Dzięki ludziom dobrej woli Święta Bożego Narodzenia w wielu domach po raz pierwszy od lat były pełne radości.

Leave a Reply