Noga z gazu! Policja zapowiada intensywne kontrole

0

Policja zapowiada, że podczas długiego majowego weekendu na drogach powiatu nyskiego należy spodziewać się wzmożonych kontroli.

Od 30 kwietnia do 3 maja nyscy policjanci ruchu drogowego będą prowadzili ogólnokrajowe działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa w ruchu drogowym w ramach akcji „Bezpieczny weekend”. Wszystko po to by zapewnić bezpieczeństwo tym, którzy ruszą w trasę, aby spędzić kilka majowych dni z dala od domu.

– Podczas tego weekendu należy spodziewać się wzmożonych kontroli na drogach. – zapowiada st. sierż. Katarzyna Janas, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji. – Policjanci ruchu drogowego będą wykorzystywać m.in.  przyrządy do pomiarów trzeźwości, wideorejestratory oraz radarowe mierniki prędkości, w szczególności na odcinkach dróg o największym ruchu i największym zagrożeniu bezpieczeństwa. Nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla piratów drogowych. Podróżujmy bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do panujących warunków – natężenia ruchu, pogody, stanu nawierzchni. – mówi rzeczniczka nyskiej policji.

Policja apeluje o szczególną uwagę wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego i prosi, by zachować ostrożność przejeżdżając w okolicach przejść dla pieszych czy przystanków. Na baczności powinni mieć się również motocykliści. Mundurowi zapowiadają, że kontrole drogowe kierujących motocyklami, którzy nie będą posiadali uprawnień odpowiedniej kategorii, zakończą się mandatem, a nawet skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu.

Leave a Reply