Policja ostrzega przed fajerwerkami

0

Policja ostrzega przed fajerwerkami

Przed nami szaleństwo sylwestrowej nocy, a sztuczne ognie to nieodzowny element witania Nowego Roku. Policja przestrzega jednak przed nieostrożnym obchodzeniem się z petardami i przypomina, że są to materiały pirotechniczne.

Policja ostrzega przed fajerwerkamiPrzed nami szaleństwo sylwestrowej nocy, a sztuczne ognie to nieodzowny element witania Nowego Roku. Policja przestrzega jednak przed nieostrożnym obchodzeniem się z petardami i przypomina, że są to materiały pirotechniczne.

{loadposition adsense1}

Podczas odpalania petard należy postępować zgodnie z instrukcją, tak by nie narazić na niebezpieczeństwo siebie ani innych osób. – mówi st. sierż. Katarzyna Janas, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Nysie. – Pamiętajmy, o tym, że są to materiały pirotechniczne i ich odpalanie powinno zawsze odbywać się pod nadzorem osób dorosłych. W rękach nieodpowiedzialnych, często nietrzeźwych ludzi, czy dzieci stają się olbrzymim zagrożeniem. Należy również pamiętać, że sprzedaż wyrobów pirotechnicznych osobom niepełnoletnim to czyn zagrożony karą grzywny, ograniczenia wolności albo karą pozbawienia wolności nawet do lat 2. – dodaje. – Jeśli widzimy takie sytuacje, reagujmy. Zwracajmy przede wszystkim uwagę, by dzieci nigdy same nie używały petard i fajerwerków. Do dorosłych apelujemy o rozsądek i rozwagę, by podczas używania takich wyrobów zachowywali szczególną ostrożność.

foto: sxc.hu

Leave a Reply