Za nami kolejna Noc z Andersenem [zdjęcia]

0
"Noc z Andersenem". Foto: Biblioteka Publiczna

Wieczorne zwiedzanie muzeum, gry, zabawy i spotkanie z poetą – to niektóre z atrakcji ubiegłotygodniowej „Nocy z Andersenem”.

 

[ads1]

 

Biblioteka Publiczna w Paczkowie zorganizowała kolejną odsłonę “Nocy z Andersenem”. Tegoroczna edycja akcji odbyła się z 31 marca na 1 kwietnia. W imprezie wzięło udział 19 dzieci, które miały nie tylko okazję poznać twórczość słynnego duńskiego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, ale także mogły uczestniczyć w ciekawych zabawach i konkursach.

Szczególną atrakcją „Nocy” było wieczorne zwiedzanie Muzeum Gazownictwa i spotkanie z lokalnym poetą i pedagogiem Panem Eugeniuszem Białkiem, który przeprowadził konkurs rymowanych zagadek „na wesoło”.

O północy Bibliotekę odwiedził „prawie prawdziwy” Pan Andersen, który przeczytał dzieciom na dobranoc baśń pt. „Latający kufer” i w „prawie prawdziwym” kufrze przyniósł dzieciom słodkie niespodzianki.

Rankiem następnego dnia mali miłośnicy książek Andersena zasadzili w parku miejskim drzewko, które będzie rosło na pamiątkę tegorocznej „Nocy”. Kolejna odsłona imprezy już za rok.

 

Leave a Reply