„Pierwszy krok do Orientu” – spotkanie autorskie z Leszkiem Szczasnym

0

Leszek Szczasny

Biblioteka Publiczna im. Jana Brzechwy zaprasza na spotkanie – gawędę podróżniczą pt. „Pierwszy krok do Orientu”.

W fascynującą podróż przez historyczny Stambuł, wyciszone Safranbolu, malownicze wybrzeże Morza Czarnego, starożytną Amasyie i bajkowe formy skalne w Kapadocji  zabierze nas podróżnik Leszek Szczasny, autor książki pt. „Świat na wyciągnięcie ręki” , która porusza, rozśmiesza, koi, prowokuje, jednym słowem zachęca do odkrywania świata.

Pytany o cel swoich podróży Leszek Szczasny odpowiada: –Udaję się w strony mniej sielankowe z lubością wdzieram się nie-wiadomo-gdzie. Ludzie pukają się w czoło: po co tam jedziesz? Tam nic nie ma! I jak mam im wytłumaczyć, że właśnie dla tego NIC tam jadę? Trzeba przecież poznać również niefolderowe oblicze danego kraju. 

Leszek Szczasny to absolwent politologii i filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie, doktor nauk humanistycznych, z zamiłowania podróżnik, niezależny globtroter, animator społeczno-kulturalny. Prowadzi wirtualny pamiętnik: www.leszekszczasny.blogspot.com.

Spotkanie z autorem odbędzie się 25 stycznia o godzinie 17.00 w siedzibie biblioteki przy ul. J. Słowackiego.

Do stycznia zostało jeszcze sporo czasu – oczekiwanie może nam umilić wystawa poświęcona  Agnieszce Osieckiej, polskiej poetce, reżyserce, dziennikarce, pisarce i autorce tekstów kultowych piosenek.

Ekspozycja zawiera zdjęcia pisarki, jej przedwojenne fotografie rodzinne, życiorysy Osieckich, zdjęcia ze spotkań autorskich i prywatnych  ze znanymi postaciami ze świata teatru oraz kinematografii, fragmenty pamiętników, wywiadów czy wpis w księdze pamiątkowej Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Wystawę można oglądać w holu Biblioteki Publicznej w Paczkowie w godzinach otwarcia placówki.

{loadposition adsense1}

Leave a Reply