Relikwia Jana Pawła II w paczkowskim szpitalu

0

Do paczkowskiego szpitala trafi kropla krwi papieża Polaka.

W najbliższą środę, 11 lutego odbędzie się uroczyste przekazanie relikwii św. Jana Pawła II paczkowskiemu szpitalowi noszącemu imię Ojca Świętego. Inicjatorem sprowadzenia relikwii jest Ojciec Piotr Niewiadomski SDS – kapelan szpitala w Paczkowie.

Relikwia, w postaci kropli krwi na skrawku materiału, zostanie umieszczona w szklanej gablocie w przyszpitalnej kaplicy. Przekazanie relikwii odbędzie się w Światowy Dzień Chorego, ustanowiony właśnie przez papieża Polaka.

Krew, którą umieszczono w relikwiarzu w ostatnich dniach choroby papieża została pobrana do dyspozycji szpitala Dzieciątka Jezus w Rzymie na potrzeby ewentualnej transfuzji. Przechowano ją w czterech ampułkach. Gdy okazało się, że do przetoczenia nie dojdzie, dwa pojemniki z krwią pozostawiono w szpitalu pod opieką sióstr, a dwie kolejne przekazano kardynałowi Dziwiszowi.

Paczków znajduje się wśród nielicznych parafii Opolszczyzny, które będą mogły poszczycić się relikwiami Ojca Świętego. Podobne relikwie złożono również w kościele św. Jana Ewangelisty.

relikwie2

[box type=”info” ]Szpital im. Jana Pawła II w Paczkowie dysponuje 75 łóżkami dla pacjentów przewlekle chorych (Zakład Opiekuńczo-Leczniczy) oraz 25 na Oddziale Reumatologicznym. Od kilku lat mówi się również o mającym tam powstać w przyszłości Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej dla pacjentów udarowych z nyskiego szpitala.[/box]

Leave a Reply