Rusza „Szlachetna Paczka”

0
Szkolenie wolontariuszy "Szlachetnej Paczki"

Już po raz czwarty w Paczkowie startuje „Szlachetna Paczka”. Wolontariusze mają za sobą szkolenie przygotowujące i wkrótce ruszą do rodzin.

W minioną sobotę w Paczkowie kilkunastu wolontariuszy przeszło specjalne szkolenie przygotowujące w ramach projektu „Szlachetna Paczka”. Już niebawem ochotnicy ruszą w teren, by nieść pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom.

Paczkowski rejon Szlachetnej Paczki, który podczas obecnej edycji tworzy 16 wolontariuszy, jest jednym z najprężniej działających na terenie Opolszczyzny. Podczas, gdy stolica województwa boryka się z problemami z rekrutacją ochotników, Paczków ma już pełen skład i jako pierwszy w województwie zaliczone szkolenie wdrożeniowe przeprowadzone przez trenerów z Opola.

Co ciekawe, paczkowski rejon swoim zasięgiem objął w tym roku nie tylko naszą gminę, ale również Złoty Stok i Kamieniec Ząbkowicki, gdzie nie udało się stworzyć „oddziałów” Paczki, a skąd zgłosili się wolontariusze, chcący zaangażować się w projekt.

O skuteczności wolontariuszy z Paczkowa świadczą również liczby. Tylko w minionym roku do 36 rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji udało się skierować pomoc o łącznej wartości ok. 70 tys. zł. Jak podkreślają organizatorzy lokalnej edycji Paczki, tego wyniku nie udałoby się osiągnąć gdyby nie ogromne zaangażowanie ochotników, ale też wielkie serce darczyńców, którzy po raz kolejny wykazali się dużą hojnością.

Szlachetna Paczka to ogólnopolski projekt, który łączy wolontariuszy, darczyńców i ludzi żyjących w niezawinionej biedzie. Główną ideą projektu jest niesienie mądrej pomoc, czyli takiej, która staje się impulsem do zmiany, a nie uzależnia.

Leave a Reply