Spotkanie w sprawie budżetu obywatelskiego

0

Władze Gminy Paczków zapraszają na spotkanie dotyczące budżetu obywatelskiego. Mieszkańcy sami będą mogli zdecydować, na co wydać 100 tysięcy złotych.

Spotkanie informacyjne dotyczące tego innowacyjnego rozwiązania odbędzie się 29 grudnia 2014 r. o godz. 12:00 w sali Posiedzeń Urzędu Miejskiego w Paczkowie. Na spotkaniu mieszkańcy Gminy Paczków będą mogli dowiedzieć się między innymi, czym jest budżet obywatelski i jak prawidłowo wypełnić formularz zgłoszeniowy projektu.

Tzw. budżet obywatelski to część budżetu Gminy oddana do dyspozycji Mieszkańców. W praktyce oznacza to, że Mieszkańcy będą mogli składać własne propozycje przedsięwzięć, które ich zdaniem powinny być zrealizowane przez Gminę, a następnie w głosowaniu sami zadecydują, na który ze zgłoszonych wniosków przeznaczyć określoną pulę środków. W ten sposób zwiększa się wpływ ludzi na rozwój i wygląd ich Gminy.

Budżet obywatelski zostanie wprowadzony na terenie Gminy Paczków już w 2015 r. na wniosek Klubu Radnych „Horyzont”, złożony jeszcze w poprzedniej kadencji.

Projekty do realizacji będzie można zgłaszać od 12 stycznia do 6 lutego 2015 r., na takie zadania jak:

1)    budowa, modernizacja lub remont elementu infrastruktury miejskiej,

2)    działanie mające na celu poprawę warunków życia i funkcjonowania mieszkańców,

3)    wydarzenie o charakterze prospołecznym, kulturalnym, oświatowym lub sportowym.

Leave a Reply