Stare Dobre Małżeństwo – ostatnie bilety na kwietniowy koncert

0

Stare Dobre MałżeństwoZa nieco ponad tydzień w Kinie „Kopernik” odbędzie się koncert Starego Dobrego Małżeństwa – polskiej grupy muzycznej specjalizującej się w poezji śpiewanej. Bilety wciąż do nabycia w OKiR. Szczegóły w rozwinięciu.

Stare Dobre Małżeństwo

Za nieco ponad tydzień w Kinie „Kopernik” odbędzie się koncert Starego Dobrego Małżeństwa – polskiej grupy muzycznej specjalizującej się w poezji śpiewanej.

Historia zespołu sięga lat 80-tych, kiedy nieznani jeszcze szerokiej publiczności młodzi ludzie, Krzysztof Myszkowski i Andrzej Sidorowicz, stworzyli duet wokalno-gitarowy. Kilka lat później wystąpili w eliminacjach do Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie, gdzie zapowiadający ich występ spiker, mówiąc o tym jak długo się znają, przyrównał ich do starego dobrego małżeństwa – i tak już zostało. Tam również zaczęła się ich droga zawodowa, docenieni i zauważeni występowali na kolejnych festiwalach i recitalach. 

Z biegiem lat skład zespołu znacznie się zmieniał. Po odejściu Andrzeja Sidorowicza, dołączali do niego i odchodzili kolejni muzycy. Obecnie grupę tworzą: Krzysztof Myszkowski – wokal, gitara, harmonijka ustna, Wojciech Czemplik – skrzypce, mandolina, Ryszard Żarowski – gitary, Andrzej Stagraczyński – gitara basowa, Dariusz Czarny – gitary oraz Przemysław Chołody – harmonijka ustna. Od roku 1990 Stare Dobre Małżeństwo wydało 22 płyty.

Jak mówi o swojej twórczości lider zespołu Krzysztof Myszkowski,  w ciągu dwudziestu pięciu lat działalności zespołu, biorąc pod uwagę pasję śpiewania wierszy, niewiele się zmieniło – wciąż funkcjonuje w Polsce pewien „zaklęty krąg kulturowy gromadzący ludzi poszukujących ważnych i ważkich słów”. Jak twierdzi artysta, byli oni zawsze, bez względu na ustrój i wszelkie inne uwarunkowania. To swoisty mikrokosmos zbudowany z ludzkiej wrażliwości, wyobraźni i chęci zmierzenia się z pogłębioną refleksją w piosence. Cały czas istnieje głód treści i wartości innych niż te, które słychać w radiu – dodaje Myszkowski.

Koncert SDM odbędzie się 8 kwietnia o godz. 19.00 w paczkowskim Kinie „Kopernik”. Wejściówki w cenie 40 zł do nabycia w biurze Ośrodka Kultury i Rekreacji przy ul. Wojska Polskiego 27. Warto pośpieszyć się z kupnem biletów, bo nie pozostało ich już wiele.

{loadposition adsense1}

Leave a Reply