Sukces Festiwalu Nauki w ZS [zdjęcia]

0
Pokaz druku 3D podczas Festiwalu Nauki w paczkowskim Zespole Szkół. Foto: ZS Paczków

Dwudziestu dwóch wykładowców z sześciu uczelni i tłumy gimnazjalistów z trzech gmin. Za nami kolejna edycja Festiwalu Nauki w paczkowskim ZS.

Za nami kolejna, trzecia już edycja Festiwalu Nauki w Paczkowie. Budynek Zespołu Szkół wypełniony był dziś gwarem młodzieży, muzyką i wiedzą z różnych dziedzin. Od samego rana na uczestników paczkowskiego święta nauki, połączonego z dniami otwartymi szkoły, czekały wykłady, warsztaty i pokazy m.in. z zakresu chemii, biotechnologii, elektrotechniki, elektroniki, przedsiębiorczości, kulturoznawstwa, czy literatury.

– Dwudziestu dwóch wykładowców pokonało wiele kilometrów, by dotrzeć do naszego miasteczka i podzielić się wynikami najnowszych badań. – mówi Jolanta Kalisz, nauczyciel Zespołu Szkół. – W murach paczkowskiego liceum gościliśmy roześmiane rzesze gimnazjalistów i młodzieży ponadgimnazjalnej z Paczkowa, Kamieńca Ząbkowickiego i Złotego Stoku. Cieszy nas szczególnie fakt, iż u boku profesorów akademickich udział w Festiwalu wzięli absolwenci naszej szkoły, którzy kontynuują edukację w Opolu, Wrocławiu czy Nysie. – dodaje. – Prosimy, by wszyscy uczestnicy dzisiejszego Święta Nauki przyjęli podziękowania za udział i cieszyli się wspólnie spędzonym czasem.


Leave a Reply