Za szybko, bez pasów i po alkoholu – święta na drogach gminy Paczków

0
Nieoznakowany opel insignia wydziału ruchu drogowego KPP w Nysie

Policja podsumowała wielkanocny weekend na drogach gminy. Rekordzista złamał prawo aż trzykrotnie.

Trzy kolizje i dwóch zatrzymanych nietrzeźwych kierowców – to bilans świątecznego weekendu na drogach gminy Paczków.

Niestety pomimo powtarzanych wciąż apeli o rozsądek i niezasiadanie za kółkiem po spożyciu alkoholu, po raz kolejny nie zabrakło osób, które zdecydowały się na jazdę na „podwójnym gazie”.

Podczas czterech świątecznych i przedświątecznych dni policjanci wydziału ruchu drogowego skontrolowali prawie 900 kierujących pod kątem zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu. 6 z nich było pod wpływem alkoholu. Ze wspomnianej szóstki dwaj kierowcy zostali zatrzymani na terenie gminy Paczków.

Zatrzymany w Paczkowie rekordzista złamał prawo aż trzykrotnie. W poniedziałek wielkanocny po godz.  6 rano policja zatrzymała kierowcę opla, który przekroczył dopuszczalną prędkość o 40 km/h. Jak się okazało, 35-letni mieszkaniec gminy Otmuchów miał w wydychanym powietrzu ma aż 1,5 promila alkoholu. Dodatkowo mężczyzna nie miał zapiętych pasów…

Na terenie powiatu policjanci wyjeżdżali też do 16 kolizji drogowych. Do trzech z nich doszło w gminie Paczków. Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych były niezachowanie bezpiecznego odstępu od pojazdu poprzedzającego, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu i cofanie. Na szczęście świąteczny czas obył się bez rannych i ofiar śmiertelnych.

Leave a Reply