Finałowy koncert Festiwalu im. M. Brosiga

0

Camerata JanacekPrzed nami ostatni koncert tegorocznej edycji Paczkowskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej im. Moritza Brosiga.

Camerata JanacekPrzed nami ostatni koncert tegorocznej edycji Paczkowskiego Festiwalu Muzyki Kameralnej i Organowej im. Moritza Brosiga.

W najbliższą niedzielę, na zakończenie dziewiątej odsłony imprezy, która powoli staje się prestiżową muzyczną wizytówką Paczkowa, wielbiciele muzyki klasycznej będą mieli okazję wysłuchać koncertu w wykonaniu Orkiestry Kameralnej „Camerata Janacek” z czeskiej Ostrawy. Na scenie w roli solisty zaprezentuje się także ceniony skrzypek Adam Musialski.

W programie finałowego koncertu, który rozpocznie się o godz. 18 przewidziano wykonanie utworów Brosiga, Dvoraka, Chopina i Vivaldiego.

 

W programie:

M. Brosig– Domine Deus
A. Dvořák – Walz D-dur op. 54/4
F. Chopin – Walz Des-dur op. 64 No. 1
A. Vivaldi – Le quatro stagioni /4 Pory Roku/

Poniżej nagranie wideo prezentujące przedsmak tego, czego możemy spodziewać się w najbliższą niedzielę.

 

 

Organizowany od 2002 roku przez paczkowski Ośrodek Kultury i Rekreacji Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej im. Moritza Brosiga to impreza cykliczna, odbywająca się od maja do października w  kościołach dekanatu, którą wieńczy koncert finałowy w sali OKiR. Tegoroczna edycja Festiwalu jest współfinansowana ze środków Samorządu Województwa Opolskiego oraz Starostwa Powiatowego w Nysie. Honorowy patronat nad imprezą objął Ordynariusz Opolski Ksiądz Arcybiskup Andrzej Czaja.

Moritz Brosig urodził się 15 października 1815 roku w Lisich Kątach. Był twórcą muzyki sakralnej o własnym profilu, komponował chóralne nieszpory z towarzyszeniem instrumentów. Do historii muzyki przeszedł przede wszystkim jako autor utworów organowych, siedmiu mszy, a także prac teoretycznych i historycznych z dziedziny teorii modulacji i harmonii. Kompozycje Moritza Brosiga były znane i cenione w niemieckojęzycznej części Europy II połowy XIX wieku i wykonywane na całym kontynencie.

foto: www.cameratajanacek.cz

{loadposition adsense1}

Leave a Reply