Pożar słomy. Właściciel wyznacza nagrodę

0

W minioną niedzielę płonęła sterta słomy w Paczkowie. Straty wyniosły kilkadziesiąt tysięcy złotych. Ogień pojawił się prawdopodobnie w wyniku podpalenia. Właściciel wyznaczył nagrodę za pomoc w ujawnieniu sprawcy.

9 września o godzinie 2:32 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Nysie otrzymał zgłoszenie o palącej się w Paczkowie potężnej stercie słomy o wymiarach 120m x 5m x 5m. Na miejsce zdarzenia przybyły cztery zastępy straży pożarnej, które podjęły próbę  zatrzymania pożaru. Strażaków wspomagał pracownik oddelegowany przez właściciela, który przy pomocy odpowiedniego sprzętu pomógł w przemieszczeniu z miejsca pożaru bel, które nie były objęte ogniem. Dzięki sprawnej interwencji część słomy udało się uratować.

Akcja gaśnicza trwała niemal 16 godzin, brało w niej udział 18 strażaków. Straty oszacowano na 40 tys. zł. Przed ogniem udało się uchronić słomę o wartości ok. 80 tys. zł. Najbardziej prawdopodobną przyczyną powstania pożaru było podpalenie.

Właściciel sterty wyznaczył nagrodę w wysokości 1000 zł za pomoc policji w ustaleniu sprawcy pożaru. Osoby, które dysponują informacjami na ten temat powinny skontaktować się z Komisariatem Policji w Paczkowie (tel. 77 439 04 45).

Leave a Reply