Podejrzani o zuchwałe kradzieże zatrzymani

0

Policjanci z Nysy zatrzymali trzy osoby podejrzane o kradzieże mieszkaniowe, do których doszło w ostatnim czasie na terenie powiatu nyskiego – także w Paczkowie.

Na wniosek prokuratora sąd aresztował jedną osobę (36-letnią kobietę) na dwa miesiące, natomiast wobec dwóch mężczyzn (52 i 60 lat) zastosowano policyjny dozór. Wszyscy podejrzani są mieszkańcami województwa dolnośląskiego. Sprawa ma związek m.in. z kradzieżą, do której doszło 11 lutego na terenie gminy Korfantów – Policja została poinformowana o tym, że z jednego z domów skradzione zostały pieniądze w kwocie 1700 złotych. Z relacji 90-letniego poszkodowanego, wynikało, że do jego domu przyszła młoda kobieta, która przedstawiła się jako lekarka opieki społecznej. Odwróciła jego uwagę po czym skradła pieniądze. Niedługo po zgłoszeniu funkcjonariusze zatrzymali trzy osoby.

Policjanci zajmujący się tą sprawą przedstawili też zatrzymanym zarzuty dotyczące kradzieży mieszkaniowych, do których doszło 6 listopada ubiegłego roku na terenie Paczkowa oraz w lutym bieżącego roku na terenie Wójcic. Z dotychczasowych ustaleń Policji wynika, że zatrzymana kobieta, posługująca się peruką koloru blond, miała podawać się m.in. za pracownicę opieki społecznej lub pracownicę ZUS-u, następnie po odwróceniu uwagi domowników miała dokonywać kradzieży pieniędzy. W sumie straty poniesione przez pokrzywdzonych wyniosły ponad cztery tysiące złotych. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Nysy pod nadzorem nyskiej prokuratury.

 

Policja apeluje!

Osoby, które mogły zostać pokrzywdzone w podobny sposób proszone są o kontakt z wydziałem dochodzeniowo-śledczym Komendy Powiatowej Policji w Nysie, pod numerem telefonu 077 409 09 35 – z-ca naczelnika wydziału dochodzeniowo – śledczego lub 077 409 09 03(4) – dyżurny nyskiej komendy.

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply