Przedwyborcze spotkania z politykami

0
"Norbert Krajczy VII kadencja Kancelaria Senatu" autorstwa Sławomir Kaczorek - Senat Rzeczypospolitej Polskiej. Licencja CC BY-SA 3.0 pl na podstawie Wikimedia Commons.

Dziś w sali posiedzeń paczkowskiego ratusza odbędzie się spotkanie ze Sławomirem Kłosowskim – posłem Prawa i Sprawiedliwości. W miniony poniedziałek w naszym mieście gościł także senator Norbert Krajczy.

Przedstawiciel Senatu z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego, a jednocześnie dyrektor nyskiego ZOZ-u na spotkaniu z mieszkańcami poinformował, że Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia w Warszawie znalazł pieniądze na wzmocnienie powiatu nyskiego w zakresie nocnej i świątecznej opieki medycznej.

Przypomnijmy, że nasza gmina od kilku miesięcy bezskutecznie stara się o przywrócenie w Paczkowie świadczeń, o których mowa. Nocna i świąteczna opieka zdrowotna to świadczenia w zakresie podstawowej opieki medycznej, które udzielane są od poniedziałku do piątku w godzinach od 18:00 do 8:00 dnia następnego oraz całodobowo w soboty, niedziele i pozostałe dni ustawowo wolne od pracy.

Wraz z początkiem marca na terenie całej Opolszczyzny dyżury takie pełni jedynie 13 placówek wyłonionych w konkursie ogłoszonym przez NFZ. Najbliższym dla mieszkańców Gminy Paczków tego typu punktem jest obecnie NZOZ Rondo w Nysie – przychodnia obsługująca wszystkich mieszkańców powiatu nyskiego, czyli ok. 150 tys. ludzi.

Senator Krajczy obiecał, że będzie starał się, by punkt świadczenia usług w zakresie nocnej i świątecznej opieki medycznej został miastu przywrócony, jednak jak sam stwierdził będzie to trudne. W lepszej sytuacji znajdują się obecnie Głuchołazy, którym opieka świąteczna i weekendowa zostanie niemal na pewno przywrócona, co do Paczkowa niestety nie ma jeszcze decyzji. Miejmy nadzieję, że na przedwyborczych obietnicach się nie skończy.

Dziś o 17.00 w sali posiedzeń miejskiego ratusza odbędzie się z kolei spotkanie ze Sławomirem Kłosowskim, posłem na Sejm RP V i VI kadencji. Goszczący w Paczkowie przedstawiciel PiS w latach 2006-2007 był wiceministrem w rządzie Jarosława Kaczyńskiego. Obecnie pełni funkcję wiceprzewodniczącego Sejmowej Komisji Edukacji. Jest członkiem Prezydium Klubu Parlamentarnego PiS oraz Rady Politycznej PiS, a także szefem opolskich struktur Prawa i Sprawiedliwości. W naszym mieście będzie gościć na zaproszenie lokalnego koła partii. To już druga wizyta Sławomira Kłosowskiego w naszej gminie. Kilka miesięcy temu poseł spotkał się z mieszkańcami Kamienicy.

Obaj politycy w nadchodzących wyborach parlamentarnych ubiegają się o reelekcję.

Leave a Reply