Paczkowianie członkami grupy przestępczej? [wideo]

0

Zatrzymanie członków grupy przestępczej

Kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wspólnie z kolegami z Bydgoszczy rozbili zorganizowaną grupę przestępczą dokonującą włamań do placówek bankowych i hurtowni na terenie całego kraju. Wśród zatrzymanych było także dwóch mieszkańców Paczkowa.

Zatrzymanie członków grupy przestępczejKryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu wspólnie z kolegami z Bydgoszczy rozbili zorganizowaną grupę przestępczą dokonującą włamań do placówek bankowych i hurtowni na terenie całego kraju. Wśród zatrzymanych było także dwóch mieszkańców Paczkowa.

W śledztwie prowadzonym pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Opolu policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 25 do 34 lat. Do ich zatrzymania doszło 29 sierpnia na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. W ręce kryminalnych mężczyźni wpadli w momencie, kiedy usiłowali włamać się do hurtowni ze środkami ochrony roślin. Po zatrzymaniu cała piątka została przewieziona do KWP w Opolu. 1 września decyzją sądu wszyscy zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące.

Jak ustalili kryminalni z Opola, mężczyźni dokonali kilkunastu włamań do placówek bankowych i hurtowni ze środkami ochrony roślin. Grupa wyposażona była w profesjonalny sprzęt wykorzystywany w popełnianianych przestępstwach. W trakcie włamań mężczyźni posługiwali się m.in. sprzętem radiowym służącym do nawiązywania ze sobą łączności, a także zagłuszaczami GSM. Policjanci ustalili również, że trzech z zatrzymanych w kwietniu tego roku włamało się do jednej z hurtowni na terenie Opolszczyzny. Z jej terenu wynieśli wtedy m.in. pieniądze i środki ochrony roślin. Straty jakie z tego tytułu poniósł właściciel to blisko 500 tysięcy złotych. Ogółem straty jakie grupa spowodowała swym przestępczym procederem oszacowane zostały na blisko 1 000 000 złotych.

Trzej podejrzani – Klaudiusz B, Sławomir J. i Rafał R. usłyszeli zarzut działania w zorganizowanej grupie przestępczej. Natomiast Sebastianowi G. i Maciejowi C. prokurator przedstawił zarzut usiłowania włamania do hurtowni w nocy z 29 na 30 sierpnia, którego mieli dokonać wspólnie i w porozumieniu z trzema pozostałymi mężczyznami. Podejrzanym grożą kary nawet do 15 lat pozbawienia wolności. 

 

{loadposition adsense1}

{gallery}aresztowanie:149:149:0:0{/gallery}Ten artykuł powstał dzięki informacji przesłanej przez Czytelnika. Jeżeli dysponujesz ciekawymi informacjami lub zdjęciami, które Twoim zdaniem powinny znaleźć się na naszym portalu napisz do nas na adres redakcja@paczkow24.pl lub skorzystaj z formularza kontaktu.

Leave a Reply