Święto nauki w paczkowskim LO

0
Budynek Zespołu Szkól w Paczkowie

Prezentacja możliwości drona, pokaz druku 3D i ciekawe wykłady profesorów z Wrocławia i Opola – to niektóre atrakcje Festiwalu Nauki w LO.

W najbliższy wtorek 17 marca odbędzie się kolejna, trzecia już odsłona Festiwalu Nauki w Zespole Szkół w Paczkowie.

Od samego rana na uczestników paczkowskiego święta nauki, połączonego z dniami otwartymi Zespołu Szkół, czekać będzie kilkanaście wykładów, warsztatów i pokazów z zakresu: chemii, biotechnologii, elektrotechniki, elektroniki, przedsiębiorczości, kulturoznawstwa, czy literatury.

Swój udział w Festiwalu potwierdzili m.in. Isidoro Martinez Lozano (native speaker j. hiszpańskiego) oraz wykładowcy Politechniki Opolskiej, Wydziału Nauk Biologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu, Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu, Państwowej Medycznej Wyższej Szkoły Zawodowej w Opolu, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nysie, Samodzielnej Katedry Biotechnologii i Biologii Molekularnej Wydziału Przyrodniczo-Technicznego Uniwersytetu Opolskiego, Instytutu Polonistyki i Kulturoznawstwa Uniwersytetu Opolskiego oraz Wydziału Chemii Uniwersytetu Opolskiego.

Uczestnicy trzeciej edycji Festiwalu będą mieli okazję poznać odpowiedzi na wiele ciekawych pytań. Jak zapowiadają organizatorzy, w przyjaznych warunkach wykładowcy przybliżą wiedzę o procesach biologicznych oraz mikroorganizmach i ich znaczeniu w życiu człowieka. Omówione zostaną wybrane gatunki chronionych owadów naszego kraju. Goście z Uniwersytetu Wrocławskiego przeniosą uczestników w inny wymiar, w którym zieleń mchu to dopiero drzwi do królestwa tajemnic. Na zajęciach będzie również okazja by doskonalić umiejętność pracy z mikroskopem. Natomiast pracownicy PWSZ w Nysie zaprezentują działanie drukarek 3D oraz możliwości drona, czyli bezzałogowego statku latającego.

Co ciekawe, aby wziąć udział w wykładach nie trzeba być uczniem szkoły! Chętni do uczestnictwa w prelekcjach mogą do jutra zgłosić swój udział dzwoniąc pod numer: 609 772 207.

3. Festiwal Nauki w Zespole Szkół w Paczkowie
3. Festiwal Nauki w Zespole Szkół w Paczkowie

Leave a Reply