Traktorem na podwójnym gazie

0
Ursus C-330, zdjęcie ilustracyjne, foto: Paweł Marynowski / Wikimedia Commons

Nyska policja podsumowała akcję „Trzeźwość” na drogach powiatu. Niechlubny rekord należy do mieszkańca gminy Paczków.

Prawie 5 000 skontrolowanych pojazdów to wynik działań policjantów z Nysy. Od 1 marca każdego dnia, od wczesnych godzin rannych funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Nysie sprawdzali stan trzeźwości kierowców poruszających się po drogach powiatu. Do wczoraj skontrolowano 4786 kierujących, z czego jak się okazało, 32 znajdowało się pod „wpływem”.

Niechlubny rekord zawartości alkoholu w wydychanym powietrzu padł w gminie Paczków. W trakcie patrolu policjanci zauważyli, że kierujący ciągnikiem przewozi na stopniach kabiny mężczyznę. W związku z nieprawidłowym przewożeniem pasażera funkcjonariusze zatrzymali kierowcę traktora do kontroli. Mundurowi wyczuli od niego woń alkoholu i przebadali mężczyznę na jego zawartość. Wynik to przeszło 2,5 promila. Kierującym okazał się być 46-letni mieszkaniec gminy Paczków.

Inni „rekordziści” z powiatu to m.in. 58–letni motorowerzysta, który podczas kontroli miał trudności z utrzymaniem równowagi, a jak wykazało badanie, w jego organizmie znajdował się prawie promil alkoholu, czy kierujący volkswagenem 60-latek, który poruszał się ulicami gminy Korfantów. Policjanci zatrzymali go około godziny 5.00 rano. Badanie alkomatem pokazało u niego 1,3 promila alkoholu.

Wszystkim zatrzymanym może teraz grozić nawet do 2 lat więzienia i sądowy zakaz kierowania pojazdami.

Leave a Reply