Wieczór muzyczny w Muzeum Gazownictwa

0

„Samba Sikoreczka” i inne przeboje zespołu Nasza Basia Kochana zabrzmią podczas jutrzejszego koncertu w Muzeum Gazownictwa.

Stowarzyszenie Generacja zaprasza do udziału w koncercie wpisanym w paczkowskie obchody setnej rocznicy odzyskania niepodległości. W najbliższą sobotę 17 listopada w klimatycznej sali Muzeum Gazownictwa w Paczkowie zagra zespół „Hue” – laureat tegorocznej edycji TEREPACZKOWA oraz Jerzy Filar – ikona polskiej piosenki turystycznej.

Jerzy Filar to muzyk, kompozytor, wykonawca piosenek do tekstów Jacka Cygana spod znaku Krainy Łagodności i piosenki poetyckiej oraz założyciel zespołu Nasza Basia Kochana. Autor przebojów takich jak „Samba sikoreczka”, „Za szybą”, czy „Jola Ola” wykonywanych przez największe gwiazdy polskiej piosenki. Laureat najbardziej prestiżowych festiwali piosenki autorskiej.

Proponujemy Państwu koncert, który przebiega w klimacie piosenki poetyckiej i ballady. Prowadzony jest z humorem, zwykle ze znakomitym udziałem publiczności. – zachęcają organizatorzy. – Usłyszycie Państwo kompozycje Jerzego Filara do tekstów Jacka Cygana, najbardziej znane utwory z repertuaru zespołu „Nasza Basia Kochana”, m. in. „Samba Sikoreczka”, ” Za szybą” (…całkiem spokojnie wypiję trzecią kawę), jak również piosenki z autorskich albumów „Cienie” i „Dwie Dusze”. Artysta wykonuje swoje utwory grając na gitarze i harmonijce ustnej z towarzyszeniem zespołu. 

Początek koncertu o godz. 18.00. Wstęp bezpłatny.

Leave a Reply