Chuligański incydent po meczu B klasy

0

Boisko

W minioną niedzielę w Dziewiętlicach odbył się mecz pomiędzy tamtejszym LZS-em a drużyną z Mroczkowej. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Jednak wydarzenia, do których doszło po meczu na długo zapadną w pamięci osób, które przyszły go obejrzeć. Niestety będą to wspomnienia mające mało wspólnego ze sportem.

BoiskoW minioną niedzielę w Dziewiętlicach odbył się mecz pomiędzy tamtejszym LZS-em a drużyną z Mroczkowej. Spotkanie zakończyło się remisem 2-2. Jednak wydarzenia, do których doszło po meczu na długo zapadną w pamięci osób, które przyszły go obejrzeć. Niestety będą to wspomnienia mające mało wspólnego ze sportem.

Po zakończeniu spotkania na boisku doszło do chuligańskiego incydentu i bójki. Na domiar złego kibice Mroczkowej wsiedli do samochodu, zaczęli jeździć po murawie i potrącili dwóch mieszkańców Dziewiętlic. Interweniowała policja, a ranni trafili do szpitala.

Jak relacjonuje świadek zdarzenia, po meczu jeden z kibiców drużyny przyjezdnej wszedł na boisko i… oddał mocz. Kiedy mieszkaniec Dziewiętlic zwrócił mu uwagę kibice Mroczkowej zaatakowali go i zaczęła się awantura. W przepychance jeden z kibiców Mroczkowej popchnął swojego kolegę na stojący obok samochód i wgniótł jego karoserię. Właściciel auta powiadomił policję, a sprawcy, jak twierdzi nasz rozmówca, wsiedli w stanie nietrzeźwym do swojego samochodu i zaczęli uciekać po murawie boiska. Podczas jazdy potrącili jedną osobę, a następnie uderzyli w szatnię i cofając potrącili drugą.

Kibice Dziewiętlic podkreślają, że takie wydarzenia miały miejsce w ich miejscowości po raz pierwszy. Sprawa jest mocno komentowana na poświęconej piłce nożnej stronie internetowej liga.net.pl. Jak słusznie zauważył jeden z internautów piłka nożna „to tylko gra, która ma przynosić w niedzielne popołudnie jakąś rozrywkę, a nie obawę, że idąc na boisko z dziećmi niewiadomo co sie stanie. Czy dzieci, które zawsze po meczu wbiegały na boisko żeby sobie pograć mogą czuć się teraz bezpiecznie?” Niech ta wypowiedź mieszkańca Dziewiętlic posłuży za puentę całego zdarzenia.

Ten artykuł powstał dzięki informacji przesłanej przez Czytelnika. Jeżeli dysponujesz ciekawymi informacjami lub zdjęciami, które Twoim zdaniem powinny znaleźć się na naszym portalu napisz do nas na adres redakcja@paczkow24.pl lub skorzystaj z formularza kontaktu.

{loadposition adsense1}


Leave a Reply