Strażacy uratowali z pożaru 60-latka

0

Jelcz 010M GCBA 4/32 JRG Paczków

W poniedziałek po godzinie 15 paczkowska straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze jednego z mieszkań przy ul. Daszyńskiego. Z telefonu wynikało, że wewnątrz płonącego lokalu może znajdować się mieszkaniec.

Jelcz 010M GCBA 4/32 JRG PaczkówW poniedziałek po godzinie 15 paczkowska straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze jednego z mieszkań przy ul. Daszyńskiego. Z telefonu wynikało, że wewnątrz płonącego lokalu może znajdować się mieszkaniec.

Po dotarciu na miejsce i opanowaniu ognia, strażacy w aparatach tlenowych weszli do znajdującego się na parterze mieszkania. Wewnątrz zastali niepełnosprawną osobę leżącą na palącym się łóżku.

Poszkodowany został wyciągnięty z pokoju i przekazany ratownikom medycznym. Mężczyzna pozostawał przytomny, jednak z licznymi oparzeniami został przewieziony do szpitala.

W zabezpieczaniu zdarzenia brały udział dwie jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Paczkowa.  Straty w mieniu oszacowane zostały wstępnie na ok. 10 tys. zł. Prawdopodobną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia papierosem. 

foto: KP PSP Nysa

Ten artykuł powstał dzięki informacji przesłanej przez Czytelnika. Jeżeli dysponujesz ciekawymi informacjami lub zdjęciami, które Twoim zdaniem powinny znaleźć się na naszym portalu napisz do nas na adres redakcja@paczkow24.pl lub skorzystaj z formularza kontaktu.

 

 

{loadposition adsense1}


Leave a Reply