Dzień Wody na Zbiorniku Kozielno [ZDJĘCIA]

0

Dzień Wody na Zbiorniku Kozielno

Od 1992 r. 22 marca obchodzony jest jako Światowy Dzień Wody. Uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 3 w Paczkowie mieli w tym roku okazję do uczczenia tego święta w wyjątkowy sposób – biorąc udział w zajęciach edukacyjnych „w sercu” zapory na Zbiorniku Kozielno.

Dzień Wody na Zbiorniku KozielnoOd 1992 r. 22 marca obchodzony jest jako Światowy Dzień Wody. Uczniowie klas szóstych Szkoły Podstawowej nr 3 w Paczkowie mieli w tym roku okazję do uczczenia tego święta w wyjątkowy sposób – biorąc udział w zajęciach edukacyjnych „w sercu” zapory na Zbiorniku Kozielno.

Ponad 50 szóstoklasistów gościło w obiektach hydrotechnicznych na zaproszenie Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej we Wrocławiu oraz kierownictwa Zbiorników Wodnych Topola i Kozielno.

Głównym celem zajęć edukacyjnych zorganizowanych przez RZGW było pokazanie jak prawidłowa gospodarka wodna wpływa na kondycję naszej gminy. Uczniowie zostali oprowadzeni po obiektach hydrotechnicznych Zbiornika Kozielno i zapoznani z budową zrzutową jazu i elektrowni wodnej. Pracownicy wyjaśnili rolę poszczególnych urządzeń i ich znaczenie dla gospodarki wodnej. Podpowiedzieli także, jak każdy z nas w prosty sposób może zadbać o lokalne zasoby wody.

Na zakończenie uczniowie wraz z wychowawcami zostali zaproszeni na mały poczęstunek. Każdy z nich na pożegnanie otrzymał też książkę wydrukowaną specjalnie na tę okazję.

{gallery}rzgw:210:158:0:0{/gallery}

{loadposition adsense1}

 

Leave a Reply