Zatrzymano sprawcę napadu na kantor [zdjęcia]

0

Zatrzymano sprawcę napadu na kantor27-letni mieszkaniec Kamieńca Ząbkowickiego odpowie za ubiegłotygodniowy rozbój na właścicielce kantoru w centrum Paczkowa. Mężczyzna został zatrzymany dzięki współpracy policjantów z Paczkowa, funkcjonariuszy z powiatu ząbkowickiego oraz Straży Granicznej w Kłodzku.

27-letni mieszkaniec Kamieńca Ząbkowickiego odpowie za ubiegłotygodniowy rozbój na właścicielce kantoru w centrum Paczkowa. Mężczyzna został zatrzymany dzięki współpracy policjantów z Paczkowa, funkcjonariuszy z powiatu ząbkowickiego oraz Straży Granicznej w Kłodzku.

W miniony piątek, paczkowscy policjanci zostali powiadomieni o rozboju na 62-letniej kobiecie. Z ustaleń wynikało, że sprawca krótko po otwarciu kantoru wszedł za pokrzywdzoną, następnie obezwładnił ją uderzając w głowę, po czym skradł torebkę z całą zawartością m.in. pieniędzmi, telefonem komórkowym i portfelem.

Zajmujący się tą sprawą policjanci ustalili, że podejrzany o rozbój może przebywać na terenie woj. dolnośląskiego. W związku z tym podjęli współpracę z policjantami z powiatu ząbkowickiego oraz funkcjonariuszami Sudeckiego Oddziału Straży Granicznej w Kłodzku.

19 marca podejrzany o rozbój został zatrzymany przez Straż Graniczną na terenie Barda (woj. dolnośląskie). Podczas przeszukania lokalu, w którym się ukrywał, funkcjonariusze SG i Policji znaleźli skradziony telefon komórkowy oraz ubrania pochodzące z napadu.

Mężczyzna już wcześniej miał do czynienia z prawem. Był karany m.in. za rozboje, kradzieże oraz posiadanie narkotyków. Dysponując taką wiedzą funkcjonariusze skontrolowali samochód należący do 25-letniego brata zatrzymanego. Znaleziono w nim 90 tabletek ekstazy porcjowanych w woreczki strunowe.

Sprawca rozboju został przekazany policjantom z Paczkowa. Na podstawie zebranych materiałów prokurator przedstawił mężczyźnie zarzut rozboju. Czyn ten zagrożony jest karą pozbawienia wolności nawet do lat 12. Wczoraj (22.03), sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 27-latka na okres dwóch miesięcy. Drugiemu z braci przedstawiono zarzut posiadania narkotyków, za co grozi mu kara do 3 lat więzienia.

Foto: KPP Nysa, SOSG Kłodzko

{gallery}sprawca_napadu_na_kantor:210:165:0:0{/gallery}

 

{loadposition adsense1}

Leave a Reply