Paczkowianin tworzy amatorską ligę piłkarską

0

W Paczkowie powstaje amatorska liga piłki nożnej. Wszystko za sprawą jednego z mieszkańców, który został ambasadorem akcji Nike Playarena.

Liga Nike Playarena to ogólnopolskie rozgrywki piłkarskie, gdzie za darmo mogą rywalizować ze sobą amatorskie zespoły ze wsi i miast. W każdej miejscowości, która przystąpi do rozgrywek uruchamiana jest liga piłkarska. Mecze najczęściej są rozgrywane w systemie „6 na 6”, na boiskach szkolnych, osiedlowych i Orlikach. Drużyny rywalizują ze sobą o tytuł Mistrza Miasta. Po zakończeniu sezonu organizowany jest ogólnopolski turniej finałowy. Mistrzowie wszystkich miejscowości rywalizują o Mistrzostwo Polski. W ramach Playareny już ponad 110 000 zawodników rywalizuje na boiskach 60 miast.

Inicjatorem przedsięwzięcia w naszym mieście jest paczkowianin Mateusz Talik. – Głównym celem projektu jest wyciągnięcie ludzi z domów, a usadowienie ich na boiskach, aby nie spędzili całego życia przed komputerami. – mówi pan Mateusz.  – Teraz w rozgrywkach ligowych będzie można wziąć udział nie wyjeżdżając poza bramy Paczkowa. – dodaje.

Chętni do udziału mogą już zakładać swoje konta na stronie www.playarena.pl i przypisywać się do konkretnych drużyn. Do Ligi mogą zapisywać się zespoły mieszane/dzikie, zrzeszone, szkolne itp. W rozgrywkach mogą brać udział zawodnicy powyżej 14 roku życia. Aby poprawnie zapisać się do projektu należy:

– wejść na www.playarena.pl i zarejestrować się jako gracz,

– stworzyć własną drużynę, do której zapisywać będziemy swoich kolegów lub przystąpić do już istniejącej,

– zapisać się do paczkowskiej ligi.

Przez stronę Playarena drużyny umawiają się na mecz, a po rozegraniu spotkania wpisują wynik, strzelców bramek i wybierają najlepszego gracza drugiej strony.

W razie jakichkolwiek wątpliwości odpowiedzi na wszelkie pytania udzieli pan Mateusz pod adresem mailowym dida0007@interia.pl. Wkrótce w mieście ruszy akcja promująca przedsięwzięcie.

Leave a Reply