Policja zatrzymała wagarowicza z amfetaminą

0

Policjanci z Paczkowa zatrzymali 16-letniego wagarowicza, który miał przy sobie ok. 0,30 grama amfetaminy. Nastolatek stanie teraz przed Sądem Rodzinnym w Nysie.  

Wzorem lat ubiegłych 21 marca na terenie całego powiatu nyskiego prowadzone były działania prewencyjne pn. „Dzień Wagarowicza”, które miały na celu zapewnienie ładu i porządku publicznego, jak również bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas obchodów przywitania wiosny. – mówi st. sierż Katarzyna Janas z Biura Prasowego Komendy Powiatowej Policji w Nysie. – Pod lupą funkcjonariuszy znalazły się miejsca odosobnione, pustostany, parki, akweny, ogródki działkowe, itp. Przede wszystkim zwracano uwagę na grupy dzieci i młodzieży, które przebywały bez opieki osób dorosłych. – dodaje.

Podczas prowadzonych działań paczkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o rzekomym włamaniu do altanki działkowej na terenie miasta. Na miejscu okazało się, że przebywała w niej grupa jedenastu osób w wieku 15-16 lat. Funkcjonariusze ustalili, że altanka jest własnością rodziców jednego z wagarowiczów.

U jednego z szesnastolatków mundurowi znaleźli woreczek strunowy z białym proszkiem. Zabezpieczony materiał został poddany wstępnemu badaniu na testerze narkotykowym. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się – biały proszek okazał się być amfetaminą. W woreczku znajdowało się ok. 0,30 g narkotyku.

Teraz o dalszym losie nastolatka zadecyduje Sąd Rodzinny. Pozostali młodzi mieszkańcy Paczkowa zostali przewiezieni na komisariat, skąd odebrali ich rodzice.

Leave a Reply